Основні напрямки діяльності
- Формування життєстійкості;
- Позитивне самоставлення;
- Посттравматичний стресовий розвиток;
- Страхи та неопрацьовані спогади;
- Психологічні травми та можливості перепрацювання;
- Домашнє насильство (сексуальне, моральне, фізичне);
- Сімейні стосунки;
- Профорієнтація.
"Вітаю, мене звуть Ярослава Попович, я професійний психолог, психотерапевт та сертифікований тренер.
Знаю, що у кожного є достатньо ресурсів справлятися із викликами життя, важливо лише подивитися на різні перспективи, опрацювати складні моменти та з впевненістю йти у майбутні звершення. Все можливо, якщо готові розпочати".
Консультує у підходах екофасилітації, наративної експозиційної терапії та юнгіанської пісочної терапії.
Працює з дорослими (цивільними та військовими).
Консультує українською та російською мовами.
Освіта
2020 – Переяславський державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди. Кафедра практичної психології - курс «SandPlay: як інструмент в психологічній практиці». Пісочна терапія.
2021 – ГО «Українська асоціація екологічної психологічної допомоги». Курс підвищення кваліфікації. «Практика психолого-педагогічної допомоги: екофасилітативний підхід».
2024 – ARQ National Psychotrauma Centre Nederland (Нідерланди). Наративна експозиційна терапія (НЕТ).
Додаткова освіта
2019 – ЦВО «Перспектива» - Професійна підготовка та підвищення кваліфікації психологів. Психологічне консультування.
2021 – UNFPA Фонд ООН у галузі народонаселення в Україні – Спеціалізований тренінг для психологів «Підвищення потенціалу надавачів соціальних послуг постраждалим від домашнього насильства та насильства за ознакою статі».
2022 – Consonance Therapy Institute (Варшава, Польща) – курс «Надання екстреної психологічної допомоги при гострій стресовій реакції для профілактики ПТСР. Обробка стресової події у нетерапевтичній групі та індивідуально, з використанням інструментів стабілізації та протоколів в методі Svitlana Lipinska Consonanse Therapy».
2022 – ITC Israel Trauma Coalition (Ізраїль). 1. «Перша психологічна допомога, самодопомога, зниження втоми та вигорання для спеціалістів, які допомагають долати стресові психологічні наслідки». 2. «Консультації та інтервенції в кризовій ситуації» . 3. «Основні принципи терапії травм, для постраждалих від сексуального насильства» . 4. «Тренінг для тренерів з надання першої психологічної допомоги, самодопомоги та зниження вигорання для надавачів соціальних послуг».
2022 – Міжнародний тренінг «Вдосконалення кризової консультації та психологічної підтримки». Модуль «Робота із сексуальною травмою та гострими станами».
2022 – Ізраїль. ITC Israel Trauma Coalition, MASHAV Carmel Internatoinal Training Center. Психологічна допомога людям у кризовому стані.
2022 – Університет Григорія Сковороди в Переяславі. Підвищення кваліфікації за програмою курсу «Теорія та практика психологічного консультування клієнтів у екстремальних і кризових ситуаціях».
2022 – Київський регіональний центр підвищення кваліфікації. Жіноче лідерство у публічному управлінні.
2023 – Україно-Швейцарський проєкт «Психічне здоров’я для України» (MH4U) у співпраці з Міністерство охорони здоров’я України. Тренінг для тренерів за програмою «Універсальний тренінг із психічного здоров’я для фахівців першої лінії». Статус – акредитована тренерка проєкту Mental Health for Ukraine — MH4U.
2023 – Київський регіональний центр підвищення кваліфікації. Тренінг «Запобігання професійній деструкції на публічній службі».
2023 – БФ «ТМС – Боремось за Україну» спільно з Kyiv Resilience Center. Тренінг «Адаптація ветеранів війни в трудових колективах».
2023 – ГО «Інноваційні соціальні рішення» спільно з «Міжнародна асоціація військових реабілітологів». Семінар для психологів та медиків «Поранена сексуальність. Основи реабілітації військових і ветеранів».
2023 – Фонд доктора Деніса Муквеге. Семінар «Холістична допомога та шляхи перенаправлення постраждалих від сексуального насильства, пов’язаного з конфліктом».
2023 – Київський регіональний центр підвищення кваліфікації. Тренінг «Жінки, мир, безпека в контексті реалізації Резолюції Ради Безпеки ООН 1325».
2023 – ГО «Ла Страда – Україна, МБФ «Український Жіночий Фонд». Тренінг «Сексуальне насильство, пов’язане з конфліктом: надання комплексної допомоги постраждалим».
2023 – ITC Israel Trauma Coalition (Ізраїль). Кваліфікаційний курс для тренерів «Принципи індивідуальних та групових інтервенцій тим, хто переживає травматичні реакції / події». Статус – тренерка / експертка Israel Trauma Coalition.
2024 – ITC Israel Trauma Coalition (Ізраїль). Кваліфікаційний курс для тренерів «Ефективне функціонування системи освіти в травматичний реальності, практичний інструментарій для психологів». Статус – тренерка / експертка Israel Trauma Coalition.
2024 – ITC Israel Trauma Coalition (Ізраїль). Кваліфікаційний курс для тренерів «Робота із втратою в системі освіти » .
2024 – Український Жіночий Фонд: «Її сила: підтримка жінок України в часи війни та відновлення». Тренінг для психологів «Психологічні аспекти переживання травми. Шляхи допомоги».