Прагну дати клієнту комфорт, прийняття та користь!

Вітаю, мене звуть Анастасія. Я психологиня, веду приватну практику 4 роки. У консультаціях прагну дати клієнту комфорт, прийняття та користь. Найефективнішим результатом консультування вважаю досягнення психологічної стійкості. Звертайтесь, допоможу і вам. Працюю в інтегративному підході, у роботі використовую методи когнітивно-поведінкової терапії, арт-терапії, терапії прийняття та відповідальності, тілесної терапії. Хочу поділитися з вами кількома дієвими практиками, як впоратися зі своїми станами.

3 дзвіночки при знайомстві // На що звернути увагу при побудові стосунків?

Перші зустрічі зазвичай сповнені позитивних емоцій, але уже на цьому етапі важливо помічати моменти, які в майбутньому можуть негативно вплинути на стосунки. Ось три сигнали, які варто враховувати:

🔸 Рівень цілей та амбіцій

Чи дивитеся ви в одному напрямку? Які ваші цілі та орієнтири на майбутнє?

Якщо вам важливе планування, стратегія наперед, розвиток в кар’єрі або побудова фундаменту для сім’ї, а партнер живе «тут і зараз», прагне насолоджуватись життям, відпочивати, а не працювати задля майбутнього. То в наступних етапах розвитку стосунків, це може стати точкою напруги та непорозумінь. Бо ви будете як партнер транслювати іншу норму життя, і так само ваш партнер може вас тригерити.

🔸 Темперамент та емоційна збудливість

Всі ми різні: комусь потрібна постійна динаміка, нові стимули, захоплення, бачити щось нове, швидко робити справи, багато взаємодіяти з іншими, а хтось цінує паузу, прагне неквапливо зробити справи, посидіти вдома, побути наодинці, не зважати на прострочені завдання.

Ви маєте побачити цю різницю і зрозуміти, чи не будете відчувати ви постійного стресу через різницю у ваших ритмах? Наскільки ви приймаєте повільних або швидких людей? Що вас бісить в інших людях? На які компроміси ви готові піти?

🔸 Як ви вирішуєте невеликі суперечки

Перенесення зустрічей, неузгодженість планів, легкі непорозуміння 一 це звична річ для стосунків, але вони показують, як людина реагує на труднощі та опрацьовує їх. Якщо вже на цьому етапі конфлікти стають важкими для вирішення та обговорення, то що буде через півроку-рік стосунків? Проаналізуйте як у парі ви завершуєте суперечки? Як після цього ви почуваєтесь? Чи все вам подобається у способах розв’язання конфліктів?

Звертаючи увагу на ці моменти, можна зрозуміти, чи мають стосунки потенціал чи вже є моменти, які можуть ускладнити ваше майбутнє. Спершу ці моменти будуть не такими важкими, їх буде легше проходити через те що ви закохані, більше уваги приділяєте стосункам та цій людині, але з часом це буде лише ускладнювати ваші стосунки та ваше щасливе життя. Тож будьте уважні!

Як впоратись з втомою?

Втома — це сигнал організму, що ресурси закінчуються і потрібно терміново відновитись. Але більшість людей ігнорують цей сигнал, що на практиці значить ще більше виснажувати себе. 

Якщо ви відчуваєте втому, то ось що вам може допомогти:

  • Зрозуміти, коли вона почалась
    Помітити момент, коли сили почали спадати. Це допоможе усвідомити, що далі продуктивність тільки знижуватиметься, а також вказати на те скільки часу треба на відновлення.

    Наприклад, якщо ви вже 2 тижні працюєте з відчутною втомою, то ви не можете відновитись за вечір, вам потрібно тепер значно більше часу для відновлення і після роботи, і у вихідні і також зменшувати навантаження на роботі по можливості.
  • Прийняти, що ви не зможете зробити все
    Список справ може бути нескінченим, але ваші ресурси обмежені, тому дозвольте собі зробити перерву, навіть якщо здається, що «ще трохи — і впораюсь» або принаймні зменшити навантаження.
  • Відновлюватись і працювати в своєму темпі
    Замість того, щоб витискати з себе максимум, виконуйте посильні завдання, залишаючи час на відпочинок. Це не зменшить вашу ефективність — навпаки, допоможе довше залишатися в ресурсі.

Ефективна техніка від тривоги: правило 5-4-3-2-1

Коли відчуваєте, що тривога накриває, ефективним прийом 一 повернути себе в момент «тут і зараз». Ось як це можна зробити:

Зверніть увагу на: 

  • 5 речей, які ви бачите — подивіться навколо, помітьте кольори, форми, текстури, назвіть ці предмети
  • 4 речі, які ви можете відчути — дотик до одягу, тепло чашки, поверхню столу
  • 3 звуки навколо — шум машин, голоси людей, шелест паперу
  • 2 запахи — кава, парфуми, свіже повітря
  • 1 смак — ковток води, жувальна гумка, м’ятний присмак у роті

Ця техніка допомагає вийти з тривожних думок і повернутися в реальність. Спробуйте її наступного разу, коли відчуєте що маєте напругу в тілі або в голові купа думок і ви не можете зосередитись 一 ця техніка має вам допомогти.

Як відновити свою продуктивність?

У діяльності можуть бути періоди активної продуктивності та певні спади продуктивності, що є нормальним для будь-якої діяльності та людей загалом. Але потрібно вміти працювати в різних періодах, тому щоб вміти працювати ефективно та без виснаження, вчіться знаходити свою точку стабілізації.

Точка стабілізації 一 це певна практика, що може допомогти зробити аналіз задач, або помітити якісь процеси на які ви не звертали увагу раніше. Головне 一 це вийти з операційного вирішення питань і звернути увагу на продуктивність як на певну систему. Тоді ви зможете помітити що відбувається загалом, стабілізувати свій психоемоційний стан та зрозуміти куди рухатись далі.

Це можуть бути дії на погляд загальної картини, наприклад ви сядете і напишите всі задачі, які тримаєте в голові 一 це допоможе розвантажити вашу пам’ять та увагу. Тепер ви можете поглянути на задачі та вибрати найпріоритетніші, або делегувати їх чи перенести. Це стає опорою в моменти, коли є багато задач і хочеться зробити декілька одразу. 

Або навпаки 一 ви можете обрати одну задачу або групу задач, які об’єднані спільною метою або процесом виконання. І ви сфокусовані тільки на них і не відволікаєтесь та навіть не берете інші задачі до уваги, поки не зробите цю задачу. Корисно залучити колег до виконання задач, попросити про підтримку, пораду абощо. 

Також ефективним способом підвищення продуктивності є відпочинок 一 вийдіть на коротку прогулянку в обід або зробіть переву і випийте кави з колегами, перемкніться на інший тип діяльності. Таким чином, такий маленький відпочинок допоможе розвантажитись і повернутись до роботи зі свіжим поглядом та новою продуктивністю. 

Як зрозуміти що ти рухаєшся не туди?

Відчуття самореалізації відіграє ключову роль в тому наскільки людина зможе ефективно працювати та жити наповнене життя. Часом відчуття самореалізації зникає, але є сумніви чи продовжувати йти звичним шляхом чи спробувати щось нове. Якщо ви сумніваєтеся, чи варто продовжувати рух у тому ж напрямку, зверніть увагу на ці сигнали:

🔹Постійна втома – робота чи діяльність виснажує, і навіть відпочинок не допомагає. Немає відчуття відновлення після тривалого відпочинку, а також є виснаження від самої суті діяльності
🔹Конфлікти з іншими – часті суперечки можуть бути ознакою внутрішнього дискомфорту, також можуть бути негативні оцінки щодо роботи колег
🔹 Відчуття порожнечі – ти досягаєш цілей, але радості немає, досягнення у роботі не здаються важливими
🔹 Уникання справ – відкладання завдань, відсутність мотивації щось робити, прокрастинація
🔹 Заздрість до інших – здається, що у всіх «справжнє життя», а ти лише живеш рутинне життя
🔹 Відчуття застою – немає розвитку, нічого не радує, і здається, що так буде завжди
🔹 Сумніви “чи це те?” – якщо це питання постійно з’являється, варто прислухатись як ви відповідаєте на нього і звідки береться цей сумнів

Ці сигнали не означають, що треба терміново змінювати роботу. Але вони підказують, що важливо зупинитися, переглянути свої цілі та, можливо, скоригувати напрям.

Переглянути сторінку Анастасії можна на сайті Платформи корпоративного добробуту “Розумію” https://www.rozumiu.com.ua/team/anastasiya-bandura, для запису на консультацію телефонуйте нам та пишіть https://www.rozumiu.com.ua/contact.

#wellbeing #велбіінг #корпоративний добробут #платформа корпоративного добробуту Розумію